Festiwal 2020

SCHOLA CANTORUM ma już 42 lata

Opublikowano 03.02.2020

Zdjęcie postu z kategorii FestiwalFot.

SCHOLA CANTORUM ma już 42 lata....

Kiedy zaczęła się kaliska przygoda z muzyką dawną, nikt pewnie nie spodziewał się, że wrośnie on na trwałe w krajobraz kulturalny najstarszego miasta w Polsce i stanie się jego wizytówką nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Muzyka dawna powinna być udziałem każdego, choć myśli się często inaczej. To jest nasza historia, to są nasze korzenie - polskie i europejskie. Dziś młodzi ludzie, tworzący zespoły muzyki dawnej, stawiają swego rodzaju odpór stereotypom, funkcjonującym w społeczeństwie na temat zainteresowań współczesnej młodzieży -  z jednej strony najnowocześniejsze technologie i komunikatory, z drugiej dźwięki i barwy średniowiecza, renesansu, baroku. Dlatego właśnie Festiwal SCHOLA CANTORUM jest swego rodzaju fenomenem naszych czasów. 

42 Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM rozpoczyna się 4 lutego, we wtorek i potrwa do 9 lutego, czyli do niedzieli.

Czego możemy się spodziewać w tych festiwalowych dniach? Przede wszystkim fantastycznej zabawy, spotkań Scholowiczów, którzy nie widzieli się prawie rok, ale też zmagań konkursowych, uczestnictwa w warsztatach: rzeźbiarskich, chóralnych i tanecznych oraz wielu okazji do prezentowania przez zespoły swoich umiejętności, bowiem koncertów towarzyszących Festiwalowi jest wiele - w Kaliszu, Krotoszynie, Ostrowie WLKP., Ostrzeszowie. Rozpoczynamy 5. lutego wystawą prac laureatów 25 Ogólnopolskiego Konkursu "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną", wystawą Artystów-Pedagogów, opiekunów artystycznych laureatów Konkursu oraz wystawą instrumentów dawnych (WPA-UAM); tego samego dnia odbędzie się Koncert Inauguracyjny w wykonaniu laureatów ubiegłorocznego Festiwalu w przepięknych wnętrzach Kościoła oo. Franciszkanów.  W czwartek, 6. lutego, zapraszamy na wyjątkowy koncert IN MEMORIAM do Kościoła Garnizonowego, w piątek na wystawę prac plastycznych w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Kaliszu, wreszcie w sobotę do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego na Koncert Galowy, na którym poznamy laureatów Złotych, Srebrnych i Brązowych oraz Bursztynowej Harfy EOLA.

Przenieśmy się więc w odległe czasy razem z 42 Ogólnopolskim Festiwalem Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM Kalisz, 4 - 9 lutego 2020 r.

Najnowsze posty

Program Ramowy Festiwalu 1/3

22.06.2024

Program Ramowy Festiwalu 2/3

22.06.2024

Program Ramowy Festiwalu 3/3

22.06.2024

Plakat- 45.Schola Cantorum

21.06.2024