Festiwal 2021

Koncert - przesłuchania konkursowe - Kategoria VII Bursztynowa - grupa F

Opublikowano 25.04.2021

Zdjęcie postu z kategorii FestiwalFot.

F1 Kaliski Chór Nauczycielski

Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu

Dyrygent: Małgorzata Błaszczyk

Zespół powstał w roku 2009 przy MDK Kalisz. Do roku 2017 pracował pod kierownictwem prof. Andrzeja Ryłko a od listopada 2017 funkcję dyrygenta przyjęła Małgorzata Błaszczyk. Chór skupia w swoich szeregach amatorów – miłośników muzyki chóralnej w różnym wieku. Systematycznie podnosi poziom umiejętności i poszerza repertuar. Koncertuje w Kaliszu i na terenie województwa, bierze także udział w konkursach i przeglądach w kraju i poza jego granicami. W roku 2014 chór otrzymał główną nagrodę w konkursie Sacra Ecclesiae w Tarnowie, w roku 2019 Brązowy Dyplom na konkursie Nadzieja w Chórze w Tykocinie, w tym samym roku brał także udział w Międzynarodowym konkursie Varsovia Cantat w Warszawie. W styczniu 2020 roku Chór zaprezentował koncert poświęcony jubileuszowi

10 – lecia działalności, prezentując bardzo szeroki repertuar muzyczny ukazujący dorobek zespołu.

 

F2 Zespół LUX ANTIQUA  

Poznań

Instruktor: Patryk Powel

Zespół Lux Antiqua powstał we wrześniu 2019 roku, a już w październiku debiutował na festiwalu Musica Misericordia w Świebodzinie. Pomimo pandemii, która wybuchła u progu 2020 roku, zespół dał dwa koncerty podczas XXVII Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Dawną w Świeradowie-Zdrój oraz uczestniczył w nagraniu telewizyjnym koncertu z cyklu „Kozienice na królewskim szlaku” w Kozienicach. Oprócz tego zespół dał kilka mniejszych koncertów na terenie Poznania. Zespół specjalizuje się w wykonawstwie muzyki średniowiecznej i renesansowej. Wszechstronne umiejętności muzyków pozwalają na wykonywanie zarówno muzyki wokalnej, instrumentalnej jak i wokalno – instrumentalnej. W składzie instrumentarium zespołu znajdują się między innymi fidele ramieniowe, fidel kolanowa, lutnie, viole da gamba, harfa clarsach oraz perkusjonalia.

 

F3 COHAERE ENSEMBLE

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego  w Katowicach

COHAERE ENSEMBLE to zespół powstały w 2019 roku w Katowicach z inicjatywy trzech studentek Katedry Klawesynu i Historycznych Praktyk Wykonawczych: Marty Korbel, Natalii Olczak oraz Moniki Hartmann. Członkinie zespołu są młodymi muzykami podchodzącymi do swojej pracy z zaangażowaniem. Posiadają świeże podejście do historycznego wykonawstwa, ale nie ignorują zasad spisanych przed wiekami. Celem zespołu jest historycznie wiarygodne odtworzenie muzyki epoki renesansu i baroku. Aby podkreślić wierność historyczną, artystki grają na instrumentach z epoki, bądź ich współczesnych kopiach. COHAERE ENSEMBLE to zwycięzca konkursu OPEN CALL Młoda Muzyka Dawna 2020, organizowanego przez Festiwal Młoda Muzyka Dawna i Akademię Muzyki Dawnej, zdobywca I nagrody oraz nagrody specjalnej prof. O. Steinberg’a i prof. A. Livont’a na XX Międzynarodowym Konkursie-Festiwalu „Music without limits” oraz laureat I nagrody w kategorii zespołów kameralnych na IV Odin International Music Online Competition.


Najnowsze posty

Program Ramowy Festiwalu 1/3

22.06.2024

Program Ramowy Festiwalu 2/3

22.06.2024

Program Ramowy Festiwalu 3/3

22.06.2024

Plakat- 45.Schola Cantorum

21.06.2024