Festiwal 2021

Koncert - przesłuchania konkursowe - Kategoria VII Bursztynowa - grupa F

Opublikowano 25.04.2021

Zdjęcie postu z kategorii FestiwalFot.

F1 Kaliski Chór Nauczycielski

Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu

Dyrygent: Małgorzata Błaszczyk

Zespół powstał w roku 2009 przy MDK Kalisz. Do roku 2017 pracował pod kierownictwem prof. Andrzeja Ryłko a od listopada 2017 funkcję dyrygenta przyjęła Małgorzata Błaszczyk. Chór skupia w swoich szeregach amatorów – miłośników muzyki chóralnej w różnym wieku. Systematycznie podnosi poziom umiejętności i poszerza repertuar. Koncertuje w Kaliszu i na terenie województwa, bierze także udział w konkursach i przeglądach w kraju i poza jego granicami. W roku 2014 chór otrzymał główną nagrodę w konkursie Sacra Ecclesiae w Tarnowie, w roku 2019 Brązowy Dyplom na konkursie Nadzieja w Chórze w Tykocinie, w tym samym roku brał także udział w Międzynarodowym konkursie Varsovia Cantat w Warszawie. W styczniu 2020 roku Chór zaprezentował koncert poświęcony jubileuszowi

10 – lecia działalności, prezentując bardzo szeroki repertuar muzyczny ukazujący dorobek zespołu.

 

F2 Zespół LUX ANTIQUA  

Poznań

Instruktor: Patryk Powel

Zespół Lux Antiqua powstał we wrześniu 2019 roku, a już w październiku debiutował na festiwalu Musica Misericordia w Świebodzinie. Pomimo pandemii, która wybuchła u progu 2020 roku, zespół dał dwa koncerty podczas XXVII Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Dawną w Świeradowie-Zdrój oraz uczestniczył w nagraniu telewizyjnym koncertu z cyklu „Kozienice na królewskim szlaku” w Kozienicach. Oprócz tego zespół dał kilka mniejszych koncertów na terenie Poznania. Zespół specjalizuje się w wykonawstwie muzyki średniowiecznej i renesansowej. Wszechstronne umiejętności muzyków pozwalają na wykonywanie zarówno muzyki wokalnej, instrumentalnej jak i wokalno – instrumentalnej. W składzie instrumentarium zespołu znajdują się między innymi fidele ramieniowe, fidel kolanowa, lutnie, viole da gamba, harfa clarsach oraz perkusjonalia.

 

F3 COHAERE ENSEMBLE

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego  w Katowicach

COHAERE ENSEMBLE to zespół powstały w 2019 roku w Katowicach z inicjatywy trzech studentek Katedry Klawesynu i Historycznych Praktyk Wykonawczych: Marty Korbel, Natalii Olczak oraz Moniki Hartmann. Członkinie zespołu są młodymi muzykami podchodzącymi do swojej pracy z zaangażowaniem. Posiadają świeże podejście do historycznego wykonawstwa, ale nie ignorują zasad spisanych przed wiekami. Celem zespołu jest historycznie wiarygodne odtworzenie muzyki epoki renesansu i baroku. Aby podkreślić wierność historyczną, artystki grają na instrumentach z epoki, bądź ich współczesnych kopiach. COHAERE ENSEMBLE to zwycięzca konkursu OPEN CALL Młoda Muzyka Dawna 2020, organizowanego przez Festiwal Młoda Muzyka Dawna i Akademię Muzyki Dawnej, zdobywca I nagrody oraz nagrody specjalnej prof. O. Steinberg’a i prof. A. Livont’a na XX Międzynarodowym Konkursie-Festiwalu „Music without limits” oraz laureat I nagrody w kategorii zespołów kameralnych na IV Odin International Music Online Competition.


Najnowsze posty

29. Konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną"

29.12.2023

45. SCHOLA CANTORUM Międzynarodowy Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej im. Tadeusza Krokosa

29.12.2023

[ODWOŁANE] XVIII Ogólnopolskie Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej

05.04.2023

28. Konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną"

16.02.2023