Festiwal 2021

Koncert - przesłuchania konkursowe - Kategoria I - grupa B

Opublikowano 23.04.2021

Zdjęcie postu z kategorii FestiwalFot.

B1 Zespół FISTULATORES NOVIENSES

Centrum Kultury ZAMEK w Nowem

Instruktor: Emilia Kinecka

 

Zespół fletów podłużnych FISTULATORES NOVIENSES działa od czterech lat przy Centrum Kultury ZAMEK w Nowem. Wykonuje muzykę epoki renesansu i wczesnego baroku. Zespół tworzą: Urszula Rocławska, Dominika Gliniecka oraz Kacper Wojtyła. Na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM dwukrotnie otrzymał wyróżnienie: w 2018 i 2019 roku oraz nagrodę indywidualną dla Kacpra Wojtyły. Brał udział w festiwalach: "Perły w koronie" w Ostrzeszowie, Festiwalu Piotra z Grudziądza oraz "Muzyka Kościołów" w Nowem.

 

 

B2 Zespół Muzyki Dawnej FAVORITO

Fundacja CANTIO - Edukacja przez sztukę, Białystok

Instruktor: Bożena Kraśko

 

Zespół Muzyki Dawnej FAVORITO powstał i działa przy Fundacji CANTIO -Edukacja przez sztukę. Wykonuje muzykę renesansu i baroku na historycznych kopiach dawnych instrumentów. Koncertuje w mieście, regionie i kraju, m.in. zamek w Tykocinie, Malborku, Gołuchowie, pałac Branickich w Białymstoku, pałac Erazma Ciołka w Krakowie, w Katedrze Kaliskiej, Pelplińskiej, w kamieniu Pomorskim, a także za granicą: na Litwie (Pałac Śniadeckich  w Jaszunach) i Białorusi. Członkowie zespołu doskonalili swe umiejętności wykonawcze i interpretacyjne na Letnich Warsztatach Muzyki Dawnej w Kaliszu i Gorzowie Wielkopolskim, brali udział w Warsztatach i Festiwalu Tańców Dworskich "Cracovia Danza" w Krakowie (2018 i 2019). Od kilku lat uczestniczą w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dawnej "Wspólne Dziedzictwo Kultury" w Malborku (nagroda festiwalowa). Na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM w Kaliszu zespół otrzymał: Srebrną Harfę EOLA (2018), Złotą Harfę EOLA, Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, nagrodę promocyjną im. Zofii Rayzacherowej do wykonania koncertu promocyjnego organizowanego przez Fundację CONCERT SPIRITUEL oraz do udziału w kursie w ramach XXVI Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Warszawie (2019).

 

 

B3 Zespół Muzyki Dawnej DOMENIQUE'S CONSORT

Agencja Usług Artystycznych w Świeradowie Zdroju

Instruktor: Ryszard Dominik Dembiński

 

Założycielem i kierownikiem Zespołu Muzyki Dawnej DOMENIQUE'S CONSORT jest Ryszard Dominik Dembiński. W obecnym składzie zespół występuje już nie pierwszy raz. Brał udział w festiwalach: Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM w Kaliszu, Maj z Muzyką Dawną oraz w Międzynarodowych Spotkaniach  z Muzyką Dawną w Świeradowie Zdroju.
 


Najnowsze posty

45. SCHOLA CANTORUM Międzynarodowy Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej im. Tadeusza Krokosa

19.12.2022

28. Konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną"

16.02.2023

27. KONKURS "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną"- zmiana terminu nadsyłania prac!

12.12.2021

44. SCHOLA CANTORUM - zmiana terminu Festiwalu!

03.12.2021