Festiwal 2021

Koncert - przesłuchania konkursowe - Kategoria I - grupa B

Opublikowano 23.04.2021

Zdjęcie postu z kategorii FestiwalFot.

B1 Zespół FISTULATORES NOVIENSES

Centrum Kultury ZAMEK w Nowem

Instruktor: Emilia Kinecka

 

Zespół fletów podłużnych FISTULATORES NOVIENSES działa od czterech lat przy Centrum Kultury ZAMEK w Nowem. Wykonuje muzykę epoki renesansu i wczesnego baroku. Zespół tworzą: Urszula Rocławska, Dominika Gliniecka oraz Kacper Wojtyła. Na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM dwukrotnie otrzymał wyróżnienie: w 2018 i 2019 roku oraz nagrodę indywidualną dla Kacpra Wojtyły. Brał udział w festiwalach: "Perły w koronie" w Ostrzeszowie, Festiwalu Piotra z Grudziądza oraz "Muzyka Kościołów" w Nowem.

 

 

B2 Zespół Muzyki Dawnej FAVORITO

Fundacja CANTIO - Edukacja przez sztukę, Białystok

Instruktor: Bożena Kraśko

 

Zespół Muzyki Dawnej FAVORITO powstał i działa przy Fundacji CANTIO -Edukacja przez sztukę. Wykonuje muzykę renesansu i baroku na historycznych kopiach dawnych instrumentów. Koncertuje w mieście, regionie i kraju, m.in. zamek w Tykocinie, Malborku, Gołuchowie, pałac Branickich w Białymstoku, pałac Erazma Ciołka w Krakowie, w Katedrze Kaliskiej, Pelplińskiej, w kamieniu Pomorskim, a także za granicą: na Litwie (Pałac Śniadeckich  w Jaszunach) i Białorusi. Członkowie zespołu doskonalili swe umiejętności wykonawcze i interpretacyjne na Letnich Warsztatach Muzyki Dawnej w Kaliszu i Gorzowie Wielkopolskim, brali udział w Warsztatach i Festiwalu Tańców Dworskich "Cracovia Danza" w Krakowie (2018 i 2019). Od kilku lat uczestniczą w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dawnej "Wspólne Dziedzictwo Kultury" w Malborku (nagroda festiwalowa). Na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM w Kaliszu zespół otrzymał: Srebrną Harfę EOLA (2018), Złotą Harfę EOLA, Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, nagrodę promocyjną im. Zofii Rayzacherowej do wykonania koncertu promocyjnego organizowanego przez Fundację CONCERT SPIRITUEL oraz do udziału w kursie w ramach XXVI Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Warszawie (2019).

 

 

B3 Zespół Muzyki Dawnej DOMENIQUE'S CONSORT

Agencja Usług Artystycznych w Świeradowie Zdroju

Instruktor: Ryszard Dominik Dembiński

 

Założycielem i kierownikiem Zespołu Muzyki Dawnej DOMENIQUE'S CONSORT jest Ryszard Dominik Dembiński. W obecnym składzie zespół występuje już nie pierwszy raz. Brał udział w festiwalach: Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM w Kaliszu, Maj z Muzyką Dawną oraz w Międzynarodowych Spotkaniach  z Muzyką Dawną w Świeradowie Zdroju.
 


Najnowsze posty

Program Ramowy Festiwalu 1/3

22.06.2024

Program Ramowy Festiwalu 2/3

22.06.2024

Program Ramowy Festiwalu 3/3

22.06.2024

Plakat- 45.Schola Cantorum

21.06.2024