Festiwal 2020

Ja Festiwal mam w sercu

Opublikowano 05.02.2020

Zdjęcie postu z kategorii FestiwalFot.

Ja Festiwal mam w sercu...

Czy można opowiedzieć  czterdzieści jeden lat Festiwalu  w kilku zdaniach? Nie tyle jest to trudne, co właściwie niewykonalne zadanie. Historię Festiwalu SCHOLA CANTORUM tworzyli i nadal tworzą ludzie, którzy muzykę dawną pokochali i miłość tę potrafili zaszczepić kolejnym pokoleniom i dlatego też każdego roku Kalisz oddaje muzykom, tancerzom 

i plastykom swą ogromną życzliwość i umiłowanie dawnych dźwięków i charakterystycznych barw.

Festiwal SCHOLA CANTORUM jest wyjątkowy w skali kraju. Wyróżnia się tym, że występują tu zespoły amatorskie, ale reprezentujące wysoce profesjonalny poziom, a profesjonalne wykonania świadczą nie tylko o niezwykłej wrażliwości muzycznej młodych ludzi, ale i o ich niebywałym talencie i pasji, które pielęgnować należy ze szczególną starannością i troską.

Festiwal SCHOLA CANTORUM to wydarzenia, nazwy i przede wszystkim nazwiska....również Tych, którzy odeszli, pozostawiając wdzięczną pamięć przyjaciół,  wychowanków i następców. Im poświęcamy wyjątkowy koncert IN MEMORIAM.

42 Festiwal rozpoczyna się 4 lutego i bogaty będzie w wydarzenia, które nadają mu wyjątkowy i specyficzny koloryt. Zapraszamy na Koncert Inauguracyjny do odnowionego kościoła oo. Franciszkanów, na wystawy, wernisaże, warsztaty i wykłady, koncerty-przesłuchania, koncerty towarzyszące w Kaliszu, Ostrowie Wlkp., Krotoszynie i Ostrzeszowie, wreszcie na Koncert Galowy, by poznać tegorocznych laureatów Złotych, Srebrnych i Brązowych Harf EOLA oraz Harfy Bursztynowej.

Ja Festiwal mam w sercu - powiedział Tadeusz Krokos.

 

Wszystkim Uczestnikom i Gościom życzymy, by na zawsze 

Festiwal SCHOLA CANTORUM

 zachowali w swych sercach!

 

Komitet Organizacyjny 42 Ogólnopolskiego

Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM

 

Najnowsze posty

27. Konkurs - edycja międzynarodowa

15.09.2021

44. FESTIWAL

14.09.2021

Koncert - przesłuchania konkursowe - Kategoria I - grupa A

23.04.2021

Ważne informacje

02.12.2020