Festiwal 2020

Ja Festiwal mam w sercu

Opublikowano 05.02.2020

Zdjęcie postu z kategorii FestiwalFot.

Ja Festiwal mam w sercu...

Czy można opowiedzieć  czterdzieści jeden lat Festiwalu  w kilku zdaniach? Nie tyle jest to trudne, co właściwie niewykonalne zadanie. Historię Festiwalu SCHOLA CANTORUM tworzyli i nadal tworzą ludzie, którzy muzykę dawną pokochali i miłość tę potrafili zaszczepić kolejnym pokoleniom i dlatego też każdego roku Kalisz oddaje muzykom, tancerzom 

i plastykom swą ogromną życzliwość i umiłowanie dawnych dźwięków i charakterystycznych barw.

Festiwal SCHOLA CANTORUM jest wyjątkowy w skali kraju. Wyróżnia się tym, że występują tu zespoły amatorskie, ale reprezentujące wysoce profesjonalny poziom, a profesjonalne wykonania świadczą nie tylko o niezwykłej wrażliwości muzycznej młodych ludzi, ale i o ich niebywałym talencie i pasji, które pielęgnować należy ze szczególną starannością i troską.

Festiwal SCHOLA CANTORUM to wydarzenia, nazwy i przede wszystkim nazwiska....również Tych, którzy odeszli, pozostawiając wdzięczną pamięć przyjaciół,  wychowanków i następców. Im poświęcamy wyjątkowy koncert IN MEMORIAM.

42 Festiwal rozpoczyna się 4 lutego i bogaty będzie w wydarzenia, które nadają mu wyjątkowy i specyficzny koloryt. Zapraszamy na Koncert Inauguracyjny do odnowionego kościoła oo. Franciszkanów, na wystawy, wernisaże, warsztaty i wykłady, koncerty-przesłuchania, koncerty towarzyszące w Kaliszu, Ostrowie Wlkp., Krotoszynie i Ostrzeszowie, wreszcie na Koncert Galowy, by poznać tegorocznych laureatów Złotych, Srebrnych i Brązowych Harf EOLA oraz Harfy Bursztynowej.

Ja Festiwal mam w sercu - powiedział Tadeusz Krokos.

 

Wszystkim Uczestnikom i Gościom życzymy, by na zawsze 

Festiwal SCHOLA CANTORUM

 zachowali w swych sercach!

 

Komitet Organizacyjny 42 Ogólnopolskiego

Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM

 

Najnowsze posty

29. Konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną"

29.12.2023

45. SCHOLA CANTORUM Międzynarodowy Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej im. Tadeusza Krokosa

29.12.2023

[ODWOŁANE] XVIII Ogólnopolskie Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej

05.04.2023

28. Konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną"

16.02.2023