Warsztaty 2024

Dariusz Brojek

Opublikowano 26.05.2024

Zdjęcie postu z kategorii WarsztatyFot.

DARIUSZ BROJEK

Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Doświadczenie w zakresie tańca klasycznego zdobywał w zespołach baletowych oper Bałtyckiej oraz Dolnośląskiej. Umiejętności w zakresie techniki tańca dawnego doskonalił w zespole Ardente Sole kierowanym przez Romanę Agnel, a także podczas wielu warsztatów prowadzonych przez mistrzów tańca renesansowego i barokowego z Francji i Włoch.
Jako tancerz wraz Baletem Cracovia Danza brał udział w licznych spektaklach i koncertach. Występował w wielu krajach Europy, a także w USA, Indiach, Chinach czy Japonii. Jego zainteresowania obejmują również taniec jazzowy, którego jest dyplomowanym instruktorem. Istotne miejsce w repertuarze Cracovia Danza, zajmują też polskie tańce narodowe, 
które nieustannie doskonali pod kierunkiem Leszka Rembowskiego. 

Jako choreograf współpracuje z wieloma zespołami i teatrami w Polsce i za granicą. Asystował przy realizacjach operowo-baletowych w Warszawskiej Operze Kameralnej. Jest współautorem choreografii spektakli i programów baletu Cracovia Danza. Dla zespołu zrealizował między innymi takie spektakle jak: Śpiąca Królewna, Pan Twardowski. Ale Bajka! (wraz z Aliną Towarnicką) oraz Kopciuszek.

 Jest także twórcą choreografii i opracowania ruchu scenicznego do wielu przedstawień teatralnych. W tym zakresie współpracował z Tarnowskim Teatrem im. Ludwika Solskiego, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej oraz Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie zdobył również doświadczenie jako asystent reżysera. Współpracował z londyńskim Teatrem Syrena, a od 2023 roku z grupą Teatr POSK Dzieciom tworząc choreografie do spektakli teatralnych dedykowanych właśnie najmłodszym widzom. Ważnym elementem działalności jest edukacja nowych pokoleń tancerzy. Prowadzi liczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu tańca dawnego oraz polskich tańców narodowych. W 2016 roku otrzymał brązową odznakę Gloria Artis, a w 2019 roku brązowy Krzyż Zasługi.

Najnowsze posty

Program Ramowy Festiwalu 1/3

22.06.2024

Program Ramowy Festiwalu 2/3

22.06.2024

Program Ramowy Festiwalu 3/3

22.06.2024

Plakat- 45.Schola Cantorum

21.06.2024