Aktualności
Festiwal 2018
Festiwal 2017
Festiwal 2016
Festiwal 2015
Festiwal 2014
Festiwal 2013
Festiwal 2012
Festiwal 2011
Festiwal 2010
Festiwal 2009
Festiwal 2008
Festiwal 2007
Historia


Projekty



Nuty i teksty piesni muzyki dawnej



gazetka


Ogłoszenie wyników Festiwalu Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM Festiwal

XXXVII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ZESPOŁÓW MUZYKI DAWNEJ "SCHOLA CANTORUM" Kalisz 2015

Program ramowy festiwalu

24 lutego (wtorek)
20.00

Konferencja programowo-organizacyjna dla kierowników zespołów i uczestników warsztatów plastycznych

Ratusz, Sala recepcyjna

25 lutego (środa)
8.00

Walne Zebranie Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum”

MDK, ul. Fabryczna 13-15

10.00

Próba koncertu inauguracyjnego

Laureaci XXXVI Festiwalu „Schola Cantorum”

  • Zespół Muzyki Dawnej „CARMEN ALACRE” z Dobroszyc pod kierownictwem Małgorzaty Szymańskiej
  • Zespół Muzyki Średniowiecznej „EUTERPE” z Gdyni pod kierownictwem Barbary Czypul
  • Zespół Muzyki Dawnej „VOCI UNITE” z Łomży pod kierownictwem Katarzyny Szmitko
  • Zespół Muzyki Dawnej i Tańca im. Bł. Matki Zofii Czeskiej z Krakowa pod kierownictwem Hanny Malskiej i Justyny Kulczyckiej
  • Zespół Muzyki Dawnej „JUVENALES ANIME” z Międzyrzecza pod kierownictwem Daniela Sierbina

Katedra Kaliska, ul. Kanonicka 5

10.30

Otwarcie wystawy XX Ogólnopolskiego Konkursu „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”
wernisaż z udziałem Zespołu Muzyki Dawnej „PICCOLO” z Gdańska
Instruktor: Magdalena Warżawa
Realizacja: Jerzy Aleksander Splitt, Joanna Walisiak - Jankowska

 

Wystawa instrumentów dawnych Ryszarda Dominika Dembińskiego

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, ul. T.Kościuszki 12

11.30 - 12.30

Przesłuchania, Kategoria IV - grupa „A”

Realizacja: Maria Pawelec
Prowadzenie: Barbara Schabowska

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia, Plac Jana Pawła II

15.30 - 16.30

Przesłuchania, Kategoria IV - grupa „B”

Realizacja: Maria Pawelec
Prowadzenie: Barbara Schabowska

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia, Plac Jana Pawła II 9

15.30-18.30

Warsztaty plastyczne

Opiekun artystyczny: Joanna Walisiak - Jankowska

Młodzieżowy Dom Kultury, ul Fabryczna 13-15

17.00 - 18.30

Warsztaty taneczne

Prowadząca: Romana Agnel
„Tańce dworskie w średniowiecznej Europie”

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Fabryczna 13 - 15

17.00 – 18.30

Warsztaty muzyczne

prowadzący: Romana Agnel

„Dawne tańce hiszpańskie”

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Fabryczna 13-15

19.30

Koncert Inauguracyjny XXXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”

Laureaci XXXVI Festiwalu „Schola Cantorum”

  • Zespół Muzyki Dawnej „CARMEN ALACRE” z Dobroszyc pod kierownictwem Małgorzaty Szymańskiej
  • Zespół Muzyki Średniowiecznej „EUTERPE” z Gdyni pod kierownictwem Barbary Czypul
  • Zespół Muzyki Dawnej „VOCI UNITE” z Łomży pod kierownictwem Katarzyny Szmitko
  • Zespół Muzyki Dawnej i Tańca im. Bł. Matki Zofii Czeskiej z Krakowa pod kierownictwem Hanny Malskiej i Justyny Kulczyckiej
  • Zespół Muzyki Dawnej „JUVENALES ANIME” z Międzyrzecza pod kierownictwem Daniela Sierbina

Reżyseria: Marian Wiśniewski

Prowadzenie: Danuta Synkiewicz

Katedra Kaliska, ul. Kanonicka 5

26 lutego (czwartek)
9.30-12.00

Warsztaty plastyczne

Opiekun artystyczny: Joanna Walisiak - Jankowska

Młodzieżowy Dom Kultury, ul Fabryczna 13-15

10.00-10.30

Przesłuchania, Kategoria V - grupa „C”

Realizacja: Barbara Fibingier

Prowadzenie: Barbara Schabowska

Centrum Kultury i Sztuki, ul. Łazienna 6

11.15-13.30

Przesłuchania, Kategoria I - grupa „D”

Realizacja: Maria Pawelec

Prowadzenie: Barbara Schabowska

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia, Plac Jana Pawła II 9

15.15 – 16.30

Przesłuchania, Kategorie II - grupa „E”

Realizacja: Maria Pawelec

Prowadzenie: Barbara Schabowska

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia, Plac Jana Pawła II 9

17.00

Koncert specjalny

w wykonaniu Zespołu „TRECANUM”

Katedra Kaliska, ul. Kanonicka 5

20.00

Uroczyste spotkanie reprezentacji zespołów
z Prezydentem Kalisza

Ratusz, Sala Recepcyjna

20.00

Spotkanie Integracyjne uczestników Festiwalu

MDK, ul. Fabryczna 13-15

27 lutego (piątek)
10.00 – 14.20

Przesłuchania, Kategorie III i VI - grupa „F”

Realizacja: Maria Pawelec

Prowadzenie: Barbara Schabowska

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia, Plac Jana Pawła II 9

10.30 – 12.30

Warsztaty plastyczne

Opiekun artystyczny: Joanna Walisiak - Jankowska

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Fabryczna 13 - 15

15.00

Otwarcie wystawy prac plastycznych Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „ Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną” w siedzibie Banku PKO Oddział I w Kaliszu, ul. Górnośląska 80

z udziałem Zespołu „POMEZANIA” z Malborka pod kierunkiem Marcina Skotnickiego

Bank PKO Oddział I w Kaliszu, ul. Górnośląska 80

18.00

Koncert Muzyki Dawnej

  • Kameralny Chór „CONCENTUS” oraz
  • Kwintet Fletowy „FLAUTI CANTO” z Bydgoszczy pod kierunkiem Patrycji Cywińskiej - Gacka

Realizacja: Paulina Vogt-Wawrzyniak

Zamek Książąt Czartoryskich w Gołuchowie

18.00

Koncert Muzyki Dawnej

  • Zespół Muzyki Dawnej „FLAUTO DOLCE” z Drezdenka pod kierunkiem Adama Deneki
  • Zespół Muzyki Dawnej „JUBILO” z Ostrzeszowa pod kierunkiem Bożeny Jabłońskiej

Realizacja: Waldemar Wronecki

Galeria REFEKTARZ w Krotoszynie

18.00

Koncert Muzyki Dawnej

  • Chłopięcy Chór Katedralny „ PUERI CANTORES TARNOVIENSES” pod kierunkiem ks. Grzegorza Piekarza

Realizacja: Witold Pelka

Klasztor Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie

18.00

Koncert Muzyki Dawnej

  • Zespół Muzyki i Tańca Dawnego „LA DANZA ANTICA” oraz
  • Zespół „INCANTARE” z Lęborka pod kierunkiem Teresy Szczepańskiej i Mirosławy Grynkiewicz

Realizacja: Jolanta Roszak

Sala OSP we Wronowie, gmina Gizałki

18.00

Koncert Muzyki Dawnej

  • Chór Chłopięco-Męski „GREGORIANUM” z Warszawy pod kierunkiem Bereniki Jozajtis

Realizacja: Sebastian Górski

Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim

18.00

Koncert Muzyki Dawnej

  • ZZespół Muzyki Dawnej i Tańca im. Bł. Matki Zofii Czeskiej z Krakowa pod kierownictwem Hanny Malskiej i Justyny Kulczyckiej

Realizacja: Włodzimierz Królikowski

Pałac Działyńskich w Poznaniu

28 lutego (sobota)
10.00

Próba Koncertu Galowego

Teatr im. W. Bogusławskiego

17.00

Koncert Galowy XXXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”

Reżyseria: Marian Wiśniewski

Prowadzenie: Danuta Synkiewicz

Teatr im. W. Bogusławskiego

20.30

Konferencja – spotkanie z jurorami
XXXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”

Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Fabryczna 13-15

1 marca (niedziela)
 

Wyjazd uczestników

Protokół Jury

Regulamin
Karta uczestnictwa

Utwór obowiązkowy

Regulamin konkursu plastycznego

>> Plakat festiwalowy

>> Wykaz zespołów biorących udział

>> Program ramowy



Linki


XII Forum MUZYKA DAWNA na UMFC



Festiwale muzyki dawnej



Zespoły Muzyki Dawnej





oficjalna strona Urzędu Miejskiego




Młodzieżowy Dom Kultury




CKiS
Centrum Kultury
i Sztuki




Portal Calisia.pl




http://www.mollenhauer.com



Projekt i wykonanie: Studio Grafiki i Technik Internetowych Marcin Bieniecki
Skrypty i architektura serwisu: Maroko